blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-12-31

gwoli podsumowania

Rok 2011 byl ciekawym przykladem ilustrujacym powiedzenie "nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo", czyli 塞翁失馬 w wersji chinskiej.
1) cudna wycieczka do mojego koreanskiego braciszka do Szanghaju i Anhui. Spotkanie po latach z pierwszym Tajwanczykiem, ktory mi sie podobal :D
2) Wietnam.
3) Kayka i poznawanie Kunmingu od nowa.
4) siatkowka i znalezienie 球友, czyli przyjaciol od pilki. Luz, taniec, spiew.
5) ospa wietrzna, dwie kontuzje, wydanie wszystkich oszczednosci na lekarzy, a w konsekwencji nieobecnosci na zajeciach utrata stypendium.
6) przeprowadzka do Jinghongu, ktore jest bardziej niz Kunming moim miejscem na ziemi. Odkrycie, ze potrafie uczyc dzieci w kazdym wieku i sprawia mi to niesamowita frajde :)
Gdyby nie niewlasciwie ulokowane uczucia, nie mialabym najwspanialszych ferii zimowych na swiecie. Gdyby nie zlamane serce, nie zakolegowalabym sie z banda sportowcow. Gdybym nie stracila stypendium, nie mieszkalabym teraz w tropikach. Wiec, kochani - byle do przodu! Zawsze bedzie dobrze, predzej czy pozniej. Z okazji nadchodzacego Nowego Roku zycze wszystkim, zeby bylo dobrze raczej predzej niz pozniej. :)

2 komentarze:

 1. Przerabialas moze w liceum ten wierszyk?
  Niech cię nie niepokoją cierpienia twe i błędy,
  Bo wszędy są drogi proste, lecz i manowce wszędy,
  O to chodzi jedynie, by naprzód iść wciąż śmiało,
  Bo zawsze się dochodzi gdzie indziej niż się chciało.
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostanie kamień z napisem:
  Tu leży taki i taki.
  Każdy z nas jest Odysem,
  Co wraca do swej Itaki...
  Prawie zapomnialam, jak bardzo kocham Staffa :)
  Tobie tez niech sie darzy :)

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.