blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-08-01

huoguo a roznice kulturowe

Siedzimy sobie, Slonecznik (Chinczyk), Doskonalec (Wietnamczyk), Smutna Owca (Taj) i ja w huoguowni 季季紅, sieciowce, w ktorej gorace kociolki wygladaja jak symbol yin-yang albo polksiezyce:

i zazeramy sie przepyszna zawartoscia, nie wiedzac jeszcze, ze przynajmniej czesc z nas z racji tego posilku spedzi caly wieczor w raczej malo romantycznym miejscu...
Ad rem: siedzimy, jak wszyscy inni, smiejac sie glosno i cieszac wesola i rozgadana atmosfera, gdy nagle Slonecznik zwraca nasza uwage na dziewcze, siedzace samotnie przy stoliku obok i zajadajace sie huoguo z niemniejszym niz my apetytem.
Reakcja Smutnej Owcy: Biedaczka! Nie ma z kim zjesc huoguo!
Reakcja Doskonalca: A ja tam ja podziwiam, nie krepuje sie przyjsc samotnie do tak okropnie towarzyskiej knajpy, ma w nosie opinie spoleczna!
Reakcja Slonecznika: Aspoleczna wariatka! Nikt, no doslownie nikt nie chce z nia zjesc kolacji! Musi miec straszne problemy psychiczne...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.