blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2008-09-11

福倒了 szczęście

Cóż to za piękny wzór? Może witraż? Może piękna karta pocztowa? Może wybitne dzieło sztuki? Odwrócone szczęście 福倒了 jako pobożne życzenie ("odwrócony" wymawia się jak "przybywać", które zresztą podobnie wygląda, tylko jeden mały człowiek 人 dzieli 到 od 倒 - dlatego szczęście odwrócone to życzenie, by szczęście przybyło) może wisieć dosłownie wszędzie. Ale...

...jest to wystrój obdrapanych szpitalnych murów. Czasami czuję się tu jak w Bytomiu - jest tyle piękna obok porażającej brzydoty...
Przynajmniej lepiej karmią ;)

1 komentarz:

  1. Śląsk to Chiny? Chiny to Śląsk? W sumie i tu i tam zaliczono duży, nagły skok gospodarczy... Hm.
    A poaza tym, kocham te gierki ze znakami. Tu odwrócimy, tam napiszemy inny znak, bo lepiej wygląda i mamy jakieś talizmaniki. ;)

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.