blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2008-03-21

Mo Yan - Kraina wodki

"[...]Czytelnicy, przyjaciele, panie i panowie, w naszym zyciu na tym padole nie ma nic wazniejszego ponad jedzenie i picie. po coz nam wyrastaja usta, jesli nie po to, by jesc i pic? [...]jedzenie i picie nie sluzy tylko podtrzymywaniu funkcji zyciowych, [...]poprzez jedzenie i picie mozna doswiadczyc prawdziwego smaku ludzkiej egzystencji, zglebic filozofie zycia. [...]jedzienie i picie nie jest jedynie procesem fizjologicznym, lecz rowniez procesem ksztaltowania ducha i wrazliwosci estetycznej."

:D Lubie go :) Trafil w sedno :P

"Po bulce ugotowanej na parze nie widac, ze ma w srodku miesne nadzienie - podobnie charakteru kobiety nie mozna ocenic po jej urodzie. Piekno i brzydota staja sie tym samym gdy tylko zamkniesz oczy."

Znajduje wlasciwe slowa. Ide czytac dalej (w przerwie wypiekania ciast) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.