blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-08-13

paczka od Wei 蔚昀的禮物

親愛的蔚!

我怎麼能向妳報復? 妳對我太好了!!
回老家我就收到妳送給我的明信片. 明信片有我最喜歡飲料的照片: 珍珠奶茶, 台灣啤酒, 什麼的.
回克拉科夫就收到了包裹, 裡面有一張光碟, 王宏恩的. 我們以前說到他, 我喜歡他第一張CD, 但是這張好多了! 雖然我聽不懂他唱的歌, 我還是非常喜歡他的聲音. 幸好地, 歌詞有中文翻譯...我從昨天一直聽他! 哇!...由於妳我有新偶像 ^.^Dostałam śliczną płytę - 王宏恩 (Wang Hong'en) - a w jego narzeczu Biung Tak-Banuaz, rocznik '75, jest Tajwańczykiem z okolic 台東; śpiewa oczywiście od zawsze, ale pierwszą płytę wydał w 2000 roku, a do teraz spłodził ich cztery. Część jego piosenek....hmmm....jest po prostu taka sobie. Zwykły pop. No ale płyta, którą przysłała mi Wei - pierwsza, 獵人 (The Hunter) - jest obłędna. Śpiewa na niej wyłącznie w swoim narzeczu Bunun, którego nie kumam ani w ząb, ale co z tego?
Później Biung zaczął pisać piosenki dwujęzycznie, bądź mieszać na płytach różne wpływy. Ta pierwsza płyta jest najbardziej ascetyczna: gitarka, śpiew, sami wiecie. Potem się zbyt rozbuchał moim zdaniem, zupełnie niepotrzebnie. Polubiłam go od pierwszego posłuchania, wiecie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.