blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2012-04-25

滾 turlaj się!

Zwykła Belka ma okropne poczucie humoru. Jest inteligentny, złośliwy, ironiczny. Hmmm... Kogoś Wam to przypomina? ;) Od czasu do czasu, gdy dojdzie w werbalnym absurdzie do poziomu, w którym mam go już dość, mówię Mu "滾", co, w wolnym tłumaczeniu, znaczy "spieprzaj". Ale gun ma jeszcze kilka znaczeń, m.in. jako przymiotnik znaczy "gotujący się", jako przysłówek znaczy "bardzo", a jako czasownik poza wspomnianym już oznajmieniem drugiej osobie, że winna opuścić szybko to miejsce, znaczy jeszcze "robić fikołki", "turlać się".
No i właśnie Zwykła Belka na moje "gun" wziął i się odturlał. Gdy zmartwychwstałam po zejściu ze śmiechu, powiedziałam Mu więc 滾回來 czyli "przyturlaj się z powrotem". Się przyturlał. I już tak został.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.