blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2011-09-28

潑水廣場 Plac Śmigusowo-Dyngusowy

Skoro najważniejszym dajskim świętem jest Śmigus-Dyngus, w Jinghongu nie mogło zabraknąć miejsca, w którym codziennie można zostać oblanym. Właśnie na tym placu codziennie po zapadnięciu zmroku rozpoczyna się feeria barw, wody i muzyki. W takt klasyki, z pięknym, modrym Dunajem na czele, fontanny i światła malują nam świat na barwy wszelakie i mienią się setkami malutkich tęcz. Piękne! A w mocno gorącym klimacie Jinghongu daje odrobinę wytchnienia...
Na zdjęciach poza mną jeszcze Kropek i Mała Deng, główna przyczyna mojego przybycia do Jinghongu. W tle Władca Szos, czyli zakupiony za 150 kuajów błękitny rower ;)
Kilka dni będę zbierać materiały (znaczy się szaleć) w Kunmingu, więc wpisów niet.
Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.