blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2008-01-13

筷子 pałeczki

Znowu złemu humorowi naprzeciw wystąpił prezent. Pałeczki. Hebanowe. Shanghajskie, z Shanghai Chopstics Shop U góry kwadratowe, na dole okrągłe. Śliczne. Ale najwspanialsze w nich jest to, że są wygrawerowane w tangowską poezję - Li Bai, Du Fu i tak dalej. Są piękne! No, March była, jest i będzie wspaniała... Poruszyła mnie...

Cudowna jest też karteczka z zasadami używania pałeczek. 10 przykazań pałeczkowych, w tym - nie wskazuj innych ludzi pałeczkami, nie używaj ich zamiast wykałaczki ani zamiast widelca (to znaczy" nie grzeb nimi w zębach i nie nabijaj na nie jedzenia), nie ssij, nie oblizuj, nie wyciągaj nimi niczego z paszczy, nie upuszczaj na ziemię i tak dalej. Śliczne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.