blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2022-07-20

kawiarnia

W związku z wakacjami Tajfuniątka mam takie urwanie głowy, że zasypiam na stojąco i nie mam czasu się nawet po głowie podrapać. Dlatego nie planuję żadnych wielkich wpisów - po prostu nie dam rady ich stworzyć. 

Ale dalej chodzę i obserwuję rzeczywistość. Ostatnio na przykład otwarto przy mojej ulicy nową kawiarnię z nietypowym menu:


Od góry: latte z miękkim tofu, kawa mala (drętwo-ostra czyli z pieprzem syczuańskim i chilli) oraz kawa z youtiao (to ostatnie jest nawet narysowane obok).

Kiedyś na pewno któregoś przysmaku spróbuję, muszę się tylko zebrać na odwagę...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.