blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-07-08

Kodeks 46 代码46 | 未来密码46

Wspanialy film. O walce z systemem, ale i o tym, ze system nie zawsze jest zly. O tym, ze obojetnie, czy system jest zly czy dobry, trzeba z nim walczyc, zeby wiedziec, po co sie zyje. Porazajaca wizja swiata z aglomeracjami, pustyniami i...niczym wiecej. Aha. No i jest milosc.
Patrzylam urzeczona, sluchalam urzeczona. Tak, warstwa wizualna jest niezla, ale mnie przekonuja dzwieki - bohaterowie mowia w chinsko-angielsko-hiszpansko-wszelkiminnym jezyku, cudownie to zrobione, im wiecej sie samemu zna, tym bardziej bawi. No i rewelacyjna sciezka dzwiekowa. Polecam!

這部電影非常好. 是科幻影片和愛情故事在一起. 他們的生活被管的. 也悲觀的... 他們要打仗控制. 他們需要自由. 他們想自己選擇. 他們要愛.
他們用的語言是現代的世界語 - 一點中文, 一點英文, 一點西班牙文等等.
他們的城市是陷阱.

電影配音很漂亮. 演員們不錯. 我想再看看...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.