blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-06-28

wieczor poezji chinskiej 中文詩歌

Szanowni Państwo,Instytut Konfucjusza w Krakowie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury mają przyjemność zaprosić na wieczór poświęcony poezji chińskiej.
Czas: piątek, 29 czerwca, godz. 18:00
Miejsce: Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków
Wstęp wolny
W programie poezja klasyczna oraz współczesna, m. in. utwory chińskich poetów: Wang Wei, Li Bai, Du Fu, Bai Juyi, Bei Dao oraz tajwańskiej poetki i tłumaczki Wei-Yun Lin. Wiersze będą recytowane w dwóch językach: w przekładzie na polski i po chińsku. O specyfice poezji chińskiej opowie Beata Darowska z Instytutu Konfucjusza.
Wieczór wzbogaci muzyka chińska, zarówno ta tradycyjna jak i współczesna.
Niewątpliwą atrakcją będzie także pokaz kaligrafii w wykonaniu Ewy Chmielowskiej, która zapisze kilka utworów poetyckich. Po uczcie duchowej - poczęstunek z herbatą prosto z Chin. Patronat medialny nad imprezą objęły: Dziennik Polski, Radio Kraków, TVP 3.

ZAPRASZAM!!!! Bo wiecie....ta czesc muzyczna...to ja tez tez troche bede :)

我在練習一首很特別的中文歌, 叫 但願人長久. 星期五晚上在克拉科夫有一個會, 跟中文詩有關係的. 有人要給客人介紹中文詩的特色, 有人會演講, 有人會寫下傳統詩...還有我. 我會唱這首歌, 因為歌詞就是詩 ^.^
我最喜歡 '把酒問青天' 這部分... 嘻嘻嘻!

PS. A jutro egzamin z buddyzmu....Brrrr!....明天要考試...就是佛教歷史期末考...哎呀...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.