blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-06-09

Flowers of Shanghai, Happy Together 海上花, 春光乍洩

Obejrzałam wreszcie te dwa, pożyczone oczywiście od Wei, filmy.

Zakochałam się. Ale najpierw o filmach.
Fabuły znajdziecie w wikipedii, więc się nie będę wysilać. Wystarczy wejść na Flowers of Shanghai i Happy Together. Dowiecie się, kto występuje. Dowiecie się, jaka jest fabuła i kto jest reżyserem. Dowiecie się przy okazji, jaka beznadziejna jest polska wikipedia, ze szczątkowymi informacjami o chińskich filmach.
Czego się z wikipedii nie dowiecie? Nie dowiecie się, jak leniwie płynie czas w Kwiatach. Jak statyczne są tam ujęcia. Jak oddano rytm życia. Smutku. Trzeba to zobaczyć!

Nie dowiecie się też, jak miłość jest nieszczęśliwa w Buenos Aires. Jak piękne może być tango dwóch gejów. Jak można być, wbrew tytułowi, unhappy together.

A już najbardziej się z wikipedii nie dowiecie, że Tony Leung 梁朝偉 jest cudowny. Jest nie tylko męski i przystojny (co u Azjatów nie jest częste), ale jeszcze w dodatku potrafi aktorzyć. W wolnej chwili zamierzam ściągnąć jego piosenki i zobaczyć, czy da się dodać jeszcze kilka superlatyw :)

Oto on:那兩部電影不錯. 我特別喜歡 春光乍洩. 裡面的故事很悲傷... 看完我就哭起來了...真實的愛情在哪裡?!...
什麼資料你們自己找吧...我只能告訴你們 - 我愛上了梁朝偉. 他不只是帥哥. 他也是非常好演員...

2 komentarze:

  1. 梁朝偉真的是很棒的演員呢。
    我覺得他是華人演員裡面最了不起的演員之一。
    我一直很想看「春光乍洩」這部片,可是一直沒機 會。我也很喜歡「花樣年華」這部片,還有比較新 的片子「無間道」裡面也有他,可以找來看喔。

    OdpowiedzUsuń
  2. 無間道 這部電影不錯...而且...裡面有我覺得最帥的中國演員: 劉德華...如果他年輕一點, 我就想要很他結婚 :D

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.