blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2010-09-02

仟和骨頭王火鍋餐廳 gorący kociołek na kościach


Przyznaję się bez bicia. Wróciłam do Chin z powodu żarcia. Wszyscy ci, którzy wrócili z jakichś innych powodów są... dziwni.
Zabieram po kolei moich różniastych przyjaciół na rozmaite jedzenie. Nadal odkrywam zupełnie absurdalne miejsca, co to w ogóle beznadziejna jestem, że wcześniej ich nie odkryłam.
I się obżeram.
Dziś na przykład odkryłam, że na całym cudownym świecie nie ma cudowniejszej potrawy niż szpik. Kości ugotowane w przepysznej zupie, z pododawanymi oczywiście kiełbaskami, tofu, warzywami, grzybami... Ale śmietanką śmietanki jest właśnie to:

Wprawdzie potem stolik wygląda jak pobojowisko,

ale kocham - KOCHAM - właśnie tak jeść :)

5 komentarzy:

 1. 中藥的當歸熬煮羊大骨,加一點薑絲,湯頭讚,骨隨和骨邊肉也很好吃,有機會妳可試試看:)

  OdpowiedzUsuń
 2. a do tego szpik jest zdrowy : zdrowe i dobre - to się nazywa mieć szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rurka do wysysania szpiku?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jake: 有機會我會試試看
  Vika: to nie szczescie, to Chiny :)
  Huan: ja Cie nie lubilam przez caly po przedni rok - to po pierwsze. A po drugie akurat ten kociolek nie jest pikantny, wiec i tak bys nie lubila :P
  bayushi: no zastanawialam sie, dlaczego nikt tego nie zauwazyl!!! W komplecie byly jeszcze przezroczyste rekawiczki do trzymania kosci :D

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.