blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-09-05

Sung Si-kyung 성시경 成始境

Deszcz pada, zimno, ponuro, beznadziejnie.

Chyba właśnie na takie jesienne wieczory został wymyślony romantyczny pop, lekko tylko ujazzowiony. Co jednak z azjofilami? Jazzujący pop to przecież domena wokalistów o innym kolorze skory...
A jednak:

Tym razem to Koreańczyk, Sung Si-kyung. Nic nie rozumiem, tekst jest dla mnie jedną wielką tajemnicą. Ale drżenie głosu i westchnienia wskazują na to, że miłość i cierpienie, tęsknota i pożądanie to główne tematy. Zresztą, może to tylko ja tak wszystko spłycam? ;)
Nieważne. Przecież mówię, że chłopaka lubię, a właśnie dziś coś takiego mi do szczęścia jest potrzebne. Nie można zawsze słuchać Bacha i Beatlesów...

2 komentarze:

  1. W koncu mialam chwile zeby poczytac :) Dzieki jeszcze raz za porady ktorych mi udzielilas w IK. Moj wyjazd zbliza sie i zbliza i nadal nic nie zalatwione ;) ale troche mniej sie denerwuje. Dziekuje jeszcze raz i do zobaczenia na uczelni.
    natalia

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
Ze względu na zbyt dużą ilość trolli, musiałam włączyć moderowanie komentarzy. Ukażą się więc dopiero, gdy je zaakceptuję. Proszę o cierpliwość.