blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników.

2007-10-06

filmy, filmy, filmy...

Chronologicznie: Lalki, Totoro, Katyn.

Jakosciowo: Lalki, Totoro, Katyn.

Chec powrotu do: Lalki, Totoro

Wzruszenie: Lalki

Smiech: Totoro

Lzy: Lalki (pol litra), Katyn (zero), Totoro (ze smiechu kilka kropli)Lalki sa genialne. Sa idealnym polaczeniem cudownych chwil. Kitano ma niewiarygodne wyczucie. Kamera poprowadzona mistrzowsko. Kolory zachwycajace. Kiedy plakalam? Gdy Ona bawi sie zepsuta zabawka. Wtedy najbardziej, ale nie tylko. Ja... nie moge i musze ogladac takie filmy. To one odkrywaja we mnie dawno zapomniane i przykryte ironia poklady czlowieczenstwa. Gdyby nie to, ze odkrylam te poklady i WIEM NA PEWNO, ze istnieja, byc moze czulabym sie zle z tym, ze Katyn mnie znudzil. Sadzilabym, ze nie mam serca i za jestem bezduszna. A tak to po prostu twierdze, ze film byl nieudany. Panie Wajda, NA EMERYTURE!!!

Zasluzona zreszta w pelni. Ale trzeba umiec odejsc, najlepiej z klasa...

Za to Totoro mnie uradowal. Jest cudowny! Niejaponski tatus. Przejaponska mamusia. Kawaii coreczki. Kotobus. Rewelacja!To tyle.

1 komentarz:

  1. A mnie Katyń poruszył. Końcówka w zasadzie.

    Natomiast Lalki oglądałam kilka lat temu w nieogrzewanym kinie przy kilkustopniowym mrozie na dworze, co w wyniku końcowym dało około 5 stopni powyżej zera w kinie. Sceny w filmie zimą zamrażały mnie dodatkowo ;)

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.