blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2011-12-31

李玉刚 陈涓 情歌对唱 duety milosne Li Yugang i Chen Juan

Wczoraj wyciagnieta zostalam na KTV; oczywiscie wszyscy nadal sie tak samo dziwia, ze potrafie spiewac po chinsku :D Ale ja nie o tym. Otoz: wczoraj uslyszalam piekna piosenke na bazie opery pekinskiej, Pijana Gui Fei (jedna z najslynniejszych konkubin w historii Chin), i oczywiscie dzisiaj od razu ja sobie wyguglalam. No i wpadlam. Zakochalam sie.
Moj wybranek to Li Yugang, spiewak opery pekinskiej, specjalizujacy sie w roli kobiecej Dan. Ma piekny, miekki, cieply, delikatny glos, a poniewaz jest ladniutki, to po umalowaniu naprawde wyglada jak slicznotka :) Zaledwie trzydziestoletni spiewak jest jednak slawny z innego powodu: w 2009 roku jako drugi Chinczyk w historii wystapil na deskach opery w Sydney. Jednoczesnie jest pierwszym spiewakiem opery pekinskiej, ktory zdobyl miedzynarodowe uznanie.
Ponizsze nagranie to wystep mojego nowego idola w duecie z Chen Juan 陈涓, dziewczeciem, o ktorym juz pisalam, a posiadajacym wspanialy meski glos. Mnie wystep tej pary urzekl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.