blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2011-11-16

kto byl bardziej zaczepisty? 誰厲害?

Zerowkowicz podbiega do nauczyciela, przygotowujacego lekcje o "Dialogach konfucjanskich". Pyta, co to, wiec nauczyciel zaczyna mowic, ze to dzielo Konfucjusza, tego faceta, co wisi na scianie (tak, w naszej zerowce wisi Konfucjusz i czuje sie jak w domu ^.^). Dzieciak mysli, mysli, mysli i pyta: a kto byl bardziej zaczepisty, Konfucjusz czy Przewodniczacy Mao? Nauczyciel odpowiada pytaniem: a jak sadzisz? Dzieciak sie usmiecha szczerbatym usmiechem i odpowiada: Sadze, ze Przewodniczacy Mao. Nauczyciel pyta: czemu tak sadzisz? Dziecko daje popis: bo Konfucjusz znal sie tylko na pisaniu ksiazek, a Przewodniczacy Mao znal sie na wszystkim!!
學前班的小同學過來找漢語老師. 老師在備關於"論語"的課. 小朋友想知道這是啥東東, 所以老師給他解釋,這是孔子寫的(做一位老師他卻應該知道這不是孔子寫的),孔子就是我們那幅畫卷上的人, 吧啦吧啦. 孩子想了想就問: 孔子厲害還是毛主席厲害? 老師沒回答而問: 你覺得呢? 學生笑了笑就說: 毛主席厲害! 為甚麼呢 - 老師問. 孩子開心地回答: 因為孔子只會寫書, 但毛主席什麼都會, 什麼都知道!

1 komentarz:

 1. Boskie :D

  To ja też mam coś zabawnego ze szkoły, jedna z moich uczennic tak wypełniła swoje ćwiczenie:

  Easter in Poland

  Missing words: soup, water

  We eat .....water..... called żurek.
  We pour .....soup..... on each other.

  I zachowaj tu człowieku powagę ;)

  OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.