blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2009-03-03

nasza muzyka 納西音樂 2Tym razem kudlaty reprezentant plci brzydkiej: Jinjia Jinsong 金甲勁松. Zaspiewal kilka hiciorow tutejszych; moim zdaniem ma mily glos. No i jest mocno przyjacielski i jestesmy z nim umowieni na wodke :)

Spiewa i mocno tradycyjne przyspiewki (jakze piekne sa jego wibrata, jak cudownie konczy tradycyjnym "zjazdem" kazda fraze!), jak i chinski folk. Ta wlasnie piosenka 月亮花 Kwiaty w swietle ksiezyca jest jedna z moich ulubionych. Pokazuje doskonale, ze mozna spiewac z zachowaniem wszystkich "ludowizn" i jednoczesnie wpisywac sie doskonale w muzyke rozrywkowa :) Uwielbiam faceta :)

認識這位歌手很高興. 他的嗓子不錯 :) 我喜歡他唱歌的樣子就是因為他把納西的唱法和流行的唱法混淆了; 結果特別好聽. 我最喜歡他的 <<月亮花>> 這首歌 :) 在土豆網站都有啊 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.