blog azjofilski 亞洲迷的部落格

Moje zdjęcie
Kunming, Yunnan, China
Blog o Azji. Blog o Chinach. Blog o chińskiej kuchni. Blog o Yunnanie. Blog o Kunmingu. Blog o mnie. Można by tak długo... Przygodę z Azją zaczęłam w 2004 roku. Jakiś czas później wpadłam na to, żeby zacząć zaklinać czas blogiem. Jest tu o ludziach, miejscach, kuchni, muzyce, są ciekawostki językowe i moje przygody. Nie zawsze za to pojawiają się polskie znaki, za co serdecznie przepraszam wszystkich Czytelników. 這裡我把我愛的, 我討厭的, 我感興趣的, 跟亞洲有關係的事情寫下來. 希望能幫你們消磨時間 ^.^

2007-06-09

Flowers of Shanghai, Happy Together 海上花, 春光乍洩

Obejrzalam wreszcie te dwa, pozyczone oczywiscie od Wei, filmy.

Zakochalam sie.

Sluchajcie, nie bede opisywac fabuly, lepiej to za mnie zrobi wikipedia, wystarczy wpisac Flowers of Shanghai i Happy Together. Dowiecie sie, kto wystepuje. Dowiecie sie, jaka jest fabula i kto jest rezyserem. Dowiecie sie przy okazji, jaka beznadziejna jest polska wikipedia, z kompletnym brakiem informacji i chinskich filmach...No dobra, ciesze sie, ze w ogole jest :)

Czego sie z wikipedii nie dowiecie? Nie dowiecie sie, jak leniwie plynie czas w Kwiatach... Jak statyczne sa tam ujecia. Jak oddano rytm zycia. Smutku. Trzeba to zobaczyc!

Nie dowiecie sie tez, jak milosc jest nieszczesliwa w Buenos Aires. Jak piekne moze byc tango dwoch gejow. Jak mozna byc, wbrew tytulowi, unhappy together.

A juz najbardziej sie z wikipedii nie dowiecie, ze Tony Leung jest cudowny. Jest nie tylko meski i przystojny (co u Azjatow nie jest czeste), ale jeszcze w dodatku potrafi aktorzyc. W wolnej chwili zamierzam sciagnac jego piosenki i zobaczyc, czy da sie dodac jeszcze kilka superlatyw :)

Oto on:

那兩部電影不錯. 我特別喜歡 春光乍洩. 裡面的故事很悲傷... 看完我就哭起來了...真實的愛情在哪裡?!...

什麼資料你們自己找吧...我只能告訴你們 - 我愛上了梁朝偉. 他不只是帥哥. 他也是非常好演員...

2 komentarze:

  1. 梁朝偉真的是很棒的演員呢。
    我覺得他是華人演員裡面最了不起的演員之一。
    我一直很想看「春光乍洩」這部片,可是一直沒機 會。我也很喜歡「花樣年華」這部片,還有比較新 的片子「無間道」裡面也有他,可以找來看喔。

    OdpowiedzUsuń
  2. 無間道 這部電影不錯...而且...裡面有我覺得最帥的中國演員: 劉德華...如果他年輕一點, 我就想要很他結婚 :D

    OdpowiedzUsuń

Proszę, nie anonimowo!
A jeśli nie na temat bądź niekulturalnie, skasuję.